FLOORBALL: Slovak floorball cup 2017 očami Ondreja Baláka

FLOORBALL: Slovak floorball cup 2017 očami Ondreja Baláka

V posledný augustový víkend sa aj seredský floorball stal súčasťou nepochybne najväčšej floorballovej akcie roku. Bratislava sa premenila na mesto floorballu, v ktorom si zmeralo sily 113 družstiev z 13 krajín v 7 športových halách. Hokejkami sa to popri Dunaji skutočne len tak hemžilo.

Klub Ice Players Sereď vyslal do boja družstvo mladších žiakov a družstvo dorastencov.
„Turnaj sme od začiatku vnímali ako výbornú možnosť opäť sa združiť na začiatku novej sezóny. Dorastencov turnaj zastihol v polovici letnej prípravy na suchu a mladších žiakoch sme videli prvýkrát po dvoch mesiacoch.“ začal vedúci 24 člennej výpravy, Ondrej Balák.

V prvý hrací deň dorastenci prehrali s Ukrajinským FLC Yantar 0:4 a remizovali s LIDO Bratislava 2:2. Mladší žiaci si pripísali dve víťazstvá s LIDO Bratislava a v dramatickom stretnutí so ZŠ Tvrdošovce, keď z 0:2 dokázali chlapci otočiť na 3:2.
„Dorastenci sa v prvom zápase hľadali. Bolo cítiť, že nám chýbala príprava v hale. Zápas sa hral zhora na dol, chýbala nám kontrola hry a hlavne efektivita. Proti Lidu prišlo k zlepšeniu, ale stále to nezodpovedalo nášmu štandardu. Mladší žiaci ma potešili najmä v napätom zápase proti Tvrdošovciam. Chlapci boli v priemere starší a väčší, ale drobci sa nezľakli ani za nepríjemného stavu“, pokračoval Ondrej.

Druhý hrací deň Sereďských chlapcov čakali súperi z iného súdka, azda najťažší na turnaji. Dorastenci podľahli Sniperom z Bratislavy 1:4 a neskoršiemu finalistovi, Maskantje, dokonca 0:7. Mladší žiaci odchádzali veľmi podobne po prehrách 0:5 so snipers „B“ a 0:6 s Ostravou.
„S dorastencami sme si vyskúšali ultradefenzívu, chýbal nám však pokoj po zisku lopty, čo nám zabraňovalo vytvoriť si výraznejší počet brejkov, alebo aspoň chvíle na vydýchnutie. Snipers sa s nami dlho trápili, ešte 5 minút pred koncom za stavu 1:1, záver však nakoniec zaslúžene zvládli. S Maskantje to bol veľmi podobný priebeh avšak súper bol ešte o triedu kvalitnejší. Mladší žiaci pokračujú vo výkonoch zo Slovenského pohára a potrebujú ešte veľa tréningu. Oproti súperom, ktorým čelili im chýba kondícia, zručnosti aj skúsenosti. Môžu sa však inšpirovať do budúcej práce na tréningoch“.

V tretí hrací deň sa Dorastenci predstavili v 1/8 finále proti Lučencu. Tento súboj zvládli v pomere 7:3.
„chlapcom z Lučenca chýbali skúsenosti, ale boli behaví a na malom ihrisku nás trápili z ojedinelých výpadov až do konca. Každopádne chlapci mali hru pod kontrolou, vedeli zakombinovať a väčšinu protiútokov odstavili už na poliacej čiare. Našli aj streleckú formu, čo potešilo.“ Dorastencov čakalo ¼ finále proti Black Angels Praha, neskoršiemu víťazovi turnaja, ktorého mužský tím pôsobí v druhej najvyššej českej súťaži.

V predĺženom hracom čase na väčsom ihrisku podľahli 1:11.

„S chlapcami potuženými víťazstvom v 1/8 finále sme sa dohodli, že odohráme otvorenejšiu partiu ako proti Snipers alebo Maskantje, chlapci si vytvorili niekoľko streleckých príležitostí, v súperovej sieti však skončila iba jedna loptička. Súper sa rýchlo ujal vedenia, borci znervózneli a striedali lepšie momenty s horšími, tie horšie boli potrestané, ale napriek zle vyzerajúcemu výsledku hodnotím tento zápas ako lepší než ten so Snipers po všetkých stránkach.

Záverom ešte tréner zhodnotil turnaj ako celok.
„Na turnaji sme si vyskúšali konfrontáciu s amatérskymi tímami, ale aj s tým najlepším čo naše okolie ponúka. Turnaj bol skvele organizačné zvládnutý a mal dostatočné zázemie, aby sme sa mohli venovať iba hre. Získali sme inšpiráciu a motiváciu do ďalšej práce. O rok môžeme v rovnakých kategóriách zobrať týchto istých chlapcov a veríme že sa dostavia aj lepšie výsledky.“
Späť na úvodnú stránku...