Seredskí florbalisti v súboji s Michalovcami ťahali za kratší koniec

Eastern Wings Michalovce : ICE Players Sereď 9:4 (4:1; 3:1; 2:2)

Prvá liga mužov pokračovala počas víkendu ďalšími zápasmi a seredský tím ICE Players vycestoval na východ do Michaloviec, kde si zmeral sily s Eastern Wings. Sereď chcela oplatiť Michalovciam prehru z prvého zápasu 8:11, no zdravotné problémy niektorých hráčov spôsobili, že chalani išli do Michaloviec iba v počte osem hráčov a dvaja brankári.

Sereď si bola vedomá malého počtu svojich hráčov a tak tomu prispôsobila aj hru. Nenapádať vysoko súpera, brániť nebezpečný priestor pred svojou bránkou a blokovať strely súpera. Skóre zápasu otvorili hráči Serede, keď spoza bránky nachytal domáceho brankára Krivosudský S. a dostal tak Sereď do vedenia 1:0. Domáci dokázali po necelých dvoch minútach odpovedať gólom a tak vyrovnať. Potom sa začali seredskí hráči naháňať so súperom, čo sa odzrkadlilo na inkasovaní ďalších 3 gólov do svojej siete.

V druhom dejstve bola Sereď opäť málo dôrazná v súbojoch pred svojou bránkou a súper tak odskočil na rozdiel štyroch gólov. Zásluhou Krivosudského S. sa Seredi opäť podarilo znížiť na 5:2 a nádej na otočenie stretnutia vo svoj prospech tak naďalej žila. Prišli však zbytočné vylúčenia za sekanie a Michalovciam sa tak podarilo do konca druhej tretiny streliť ešte dva góly.

V tretej tretine Sereď zlepšila svoju hru a súpera častokrát zatvorila na jeho polovici, avšak podarilo sa jej skórovať iba dvakrát, najskôr využitím presilovej hry, kedy tvrdou strelou prestrelil domáceho brankára Stanko a neskôr opäť ten istý hráč znižoval vo vlastnom oslabení na 8:4. Domácim sa v druhej tretine aj tak podarilo streliť dva góly do bránky Serede. ICE Players tak prehrali 9:4, hráčov môže mrzieť že nehrali celých 60 minút ako v poslednej tretine, ale ďalším faktom je, že súper hral celý zápas na tri formácie a Sereď s počtom ôsmich hráčov im jednoducho nestačila.

Góly a asistencie Sereď: Samuel Krivosudský (Radomír Stanko), Samuel Krivosudský (Radomír Stanko), Radomír Stanko (Juraj Polák), Radomír Stanko