ICE Players Sereď: Nováčikovská facka

V treťom kole 1. ligy mužov čakali  hráčov ICE Players Sereď ostrieľané tímy a to v sobotu FBC 11 Trnava, ktorá sa v posledných rokoch tvrdo snaží prebojovať do extraligy a v nedeľu FBC Skalica, ktorá minulú sezónu vypadla z extraligy.

FBC 11 Trnava  :  ICE Players Sereď   11:2 (3:0; 6:1; 2:1)

Hráči Serede vycestovali v sobotu do neďalekej Trnavy, kde ich čakalo prvé oficiálne derby proti Trnave v ligovej súťaži. Tieto dva tímy spolu už odohrali niekoľko prípravných zápasov a hráči sa medzi sebou veľmi dobre poznajú, takže sa očakával pekný floorball z pohľadu diváka.

Po úvodnom hvizde Sereď koncentrovane bránila a snažila sa eliminovať tlak a kombinačnú hru Trnavy, čo sa im celkom darilo. V 3. minúte však prišlo z nášho pohľadu až príliš prísne posúdené vylúčenie na 5 minút za nedovolené vrážanie. O 20 sekúnd na to arbitri už znova dvíhali ruku a znova vylúčenie na 5 minút za hrubosť. Sereď tak hrala v oslabení o 2 hráčov, hráči Trnavy vyvíjali vysoký tlak, ale aj z trochou šťastia sa hráčom Serede darilo dlhý čas neinkasovať. Avšak k blížiacemu sa koncu trestov Serede sa domácim predsa len podarilo využiť presilovku a ísť do vedenia 1:0. Krátko na to po skrumáži pred bránou sa domácim podarilo opäť skórovať, keď trochu aj so šťastím spadla za chrbát gólmana Vašáka tečovaná strela a tak domáci navýšili svoje vedenie na 2:0. Na konci 12. minúty prišlo ďalšie vylúčenie na strane Serede, kedy za sekanie odišiel na trestnú lavicu Vašulka. Trnava dokázala využiť aj túto presilovú hru a tak sa po konci tretiny odchádzalo do šatní za stavu 3:0.

V druhej tretine stratili hráči Serede koncentrovanosť, čo súper nemilosrdne trestal ďalšími dvoma gólmi hneď v úvode tretiny. V 7. minúte sa zapísal do streleckej listiny svojim prvým gólom Tomáš Kováč, keď znižoval na 5:1. Krátko na to v 8. minúte po trochu spornom momente bol opäť vylúčený Vašulka na 2 minúty za hru rukou. Trnava opäť využila presilovú hru a ešte pridala ďalšie dva góly a viedla tak už 8:1. V 18. minúte stretnutia sa previnil hráč Trnavy a dostal dvojminútový trest za sekanie. Sereď nedokázala presilovú hru využiť a dokonca v nej ešte aj inkasovala. Stav po dvoch tretinách stretnutia tak bol 9:1.

V úvode tretiny Sereď opäť inkasovala a to v 4. minúte. Potom sa však hra hostí výrazne zlepšila a po prekazení rozohrávky Trnavy, vyrážali hráči Serede do nebezpečných protiútokov, ale nepodarilo sa im skórovať hlavne zásluhou pozorného gólmana hostí Šveca. Domáci sa presadili v tejto tretine ešte raz a tak na výsledkovej tabuli svietilo skóre 11:1. V závere sa však Sereď ešte dokázala presadiť a  po strele Baláka, ktorá sa odrazila od Poláka sa tak skončilo stretnutie 11:2 v prospech domácich.

Góly Sereď: Tomáš Kováč, Juraj Polák (Ondrej Balák)

FBC Skalica  :  ICE Players Sereď   13:3 (4:0; 4:2; 5:1)

V prvej tretine sa Sereď sústredila na pozorné bránenie, narúšať rozohrávku súpera, blokovať strely a vyrážať do protiútokov. To sa im celkom aj darilo, no skóre sa podarilo otvoriť domácim a o 30 sekúnd neskôr už brankár Serede opäť vyťahoval loptičku zo svojej siete. V 12. minúte sa previnil dvojminútovým trestom za blokovanie hokejky Krivosudský S., na trestnej lavici si dlho neposedel, keďže domáci dokázali po rozohraní štandardnej situácie okamžite skórovať a zvýšiť svoje vedenie na 3:0. Ku koncu tretiny sa domáci dokázali ešte raz presadiť a tak stav stretnutia po prvej tretine 4:0.

V druhej tretine Sereď trochu obmenila zostavu a hráči sa vymenili na jednotlivých postoch, čo prinieslo svoje ovocie a hneď v úvode sa dokázal po strele z uhla presadiť Janda P. Krátko na to sa po úniku po ľavej strane ihriska presadil Matušica a znižoval tak už na 4:2. Hráči Skalice aj naďalej kontrolovali hru a po nedôslednom návrate Serede do svojej obrannej polovice  prekonali brankára Serede do konca tretiny ešte štyrikrát. Stav stretnutia po dvoch tretinách 8:2 pre Skaličanov.

V úvode tretej tretiny sa naskytla príležitosť Serede zahrať si v početnej prevahe, kedy sa hráč domácich previnil blokovaním hokejky a dostal tak trest na 2 minúty. Sereď konečne využila presilovú hru a neinkasovala v nej, keď Krivosudský S. peknou strelou zo strednej vzdialenosti vymietol brankárovi domácich pavučiny v hornej časti bránky a tak znižoval na 8:3. Zbytok tretej tretiny sa ale niesol v podobnom duchu ako záver druhej. Hráči Skalice sa často ocitali v nebezpečných prečísleniach pred bránkou Serede a nebyť brankára Bilčíka, ktorý pochytal opäť aj nemožné by výsledné skóre zápasu vyzeralo asi úplne inak. V tretej tretine tak Sereď inkasovala 5 krát a výsledný stav stretnutia 13:3.

Góly Sereď: Peter Janda (Berčík Jozef), Marek Matušica (Peter Janda), Samuel Krivosudský (Jakub Fačkovec)

Najbližšie sa muži predstavia v domácom prostredí v hale na Obchodnej akadémii. Pevne veríme, že si nájdete čas a prídete podporiť tím ICE Players Sereď k zisku dôležitých bodov.

• 1.liga muži: 27.10.2018 17:30 ICE Players Sereď : ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom
  • 1.liga muži: 28.10.2018 16:00 ICE Players Sereď : FBK Púchov