Druhé kolo Mužskej prvej ligy

Druhé kolo Mužskej prvej ligy

ICE Players Sereď : Eastern Wings Michalovce 8:11 (1:1; 2:3; 5:7)

V sobotu 29.9.2018 sa predstavili hráči tímu ICE Players Sereď na domácej palubovke proti tímu Eastern Wings Michalovce, s ktorým sa stretli už minulú sezónu v baráži o prvú ligu.

Od úvodného hvizdu sa oba tímy snažili vstreliť prvý gól a preklopiť tak pohodu na hokejky vo svoj prospech. Prvý gól sa podarilo streliť Michalovciam až v 15. minúte po nedôraze pred bránkou Serede. Ani nie dve minúty na to sa podarilo vyrovnať po peknej strele z uhla kapitánovi Serede Patrikovi Jakubekovi. Do šatní sa tak po prvej tretine odchádzalo za stavu 1:1.

V druhej tretine sa hráči Serede snažili zvýšiť tlak na súpera vysokým napádaním, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly do bránky súpera, avšak tento štýl hry častokrát dovolil súperovi vyrážať do nebezpečných brejkov, častokrát 3 na 1, čo malo za následok aj inkasovanie 3 gólov. Stav stretnutia po dvoch tretinách 3:4 pre Michalovce.

V tretej tretine bolo jasné, že Sereď bude musieť zabrať, dorovnať skóre a streliť ďalšie góly a tak strhnúť vedenie na svoju stranu. Osudnými sa nám však stali 2 minúty hry, kde sme inkasovali štyri zbytočné góly. Síce sa nám v tretej tretine podarilo prekonať brankára hostí až 5 krát, no súperovi sa darilo stále si udržiavať 3 až 4 gólové vedenie a tento rozdiel sa už len veľmi ťažko doťahoval. Sereď tak podľahla Michalovciam v pomere 8:11.

Góly Sereď: Patrik Jakubek, Marek Matušica, Peter Janda (Radomír Stanko), Radomír Stanko (Jakub Fačkovec), Patrik Jakubek (Martin Bulejko), Jozef Berčík (Jakub Fačkovec), Peter Janda (Ondrej Balák), Miroslav Ujlacký (Ondrej Balák)

 

ICE Players Sereď : Žltý Sneh Košice   3:8 (0:1; 1:4; 2:3)

V nedeľu 30.9.2018 si hráči Serede zmerali sily s ďalším súperom z východu Slovenska tentokrát to bol tím Žltý Sneh Košice.

Hneď od úvodu sa Košice snažili držať loptičku na svojich hokejkách a zatlačiť hráčov Serede na ich vlastnej polovici. Sereď však pozorne bránila a nedovolila súperovi si vypracovať šance na ohrozenie bránky. Skóre zápasu sa podarilo otvoriť Košičanom až v 12. minúte. Sereď niekoľkokrát pohrozila nebezpečnými brejkmi avšak žiaden z nich neskončil v sieti brankára hostí. Po prvej tretine tak bol stav stretnutia 0:1 v prospech Žltého Snehu.

Hneď v úvode druhej tretiny po nedôraze v obrane sa hostia dokázali presadiť už druhý krát a tak navýšiť svoje vedenie. V 9. minúte stretnutia Sereď inkasovala tretí krát. Po peknej brejkovej situácii sa v 11. minúte presadil hráč Serede Radomír Stanko, keď nechytateľne zavesil do hornej časti bránky súpera a znížil tak na 1:3. Potom prišli zbytočné vylúčenia, kedy sme súperovi darovali dvakrát presilovú hru, z ktorej dokázali raz skórovať. Do konca druhej tretiny sa Košičanom podarilo ešte raz prekonať brankára domácich a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:5 pre Košice.

V tretej tretine sa Sereď snažila znížiť gólové vedenie súpera. Šanca sa naskytla v 4. minúte kedy bol vylúčený hráč hosti za blokovanie hokejky. Potom však prišlo totálne zlyhanie hráčov, kedy vo vlastnej presilovej hre inkasovali v priebehu 20 sekúnd 2 góly a hostia tak vyhrávali v pomere 1:7. Seredi sa následne podarilo znížiť na 2:7 zásluhou Vašulku, ktorý strelil svoj prvý gól v 1.lige. Hostia na zníženie bleskovo odpovedali gólom a ďalej si držali svoj náskok. V závere tretiny si Sereď ešte zahrala presilovú hru, kedy bol súper vylúčený na 2 minúty za sekanie, tento krát sa nám podarilo neinkasovať, ale využiť presilovku kedy sa druhý krát v stretnutí presadil Vašulka a upravil tak konečný výsledok na 3:8 pre Košice.

Bezpodmienečne za zmienku stojí kvalitný výkon nášho ďalšieho gólmana Gregora Bilčíka, ktorý posilnil náš tím prestupom z Trnavy a podržal tím v ťažkých skrumážach pred bránou a blyskol sa niekoľkými famóznymi zákrokmi.

Góly Sereď: Radomír Stanko (Ondrej Balák), Timotej Vašulka (Radomír Stanko), Timotej Vašulka (Radomír Stanko)

Najbližšie sa muži ICE Players Sereď predstavia:

  • 13.10.2018 16:00 FBC 11 Trnava : ICE Players Sereď (Mestská športová hala, Trnava)
  • 14.10.2018 10:45 FBC Skalica : ICE Players Sereď (Šport centrum Želva, Dubňany CZ)
Späť na úvodnú stránku...