Sereď proti Košiciam s dobrým výkonom, no na víťazstvo to nestačilo

Žltý Sneh Košice : ICE Players Sereď 10:6 (5:1; 3:2; 2:3)

V nedeľu sa Sereď presunula do Košíc, kde ju čakal ťažký súboj s košickým Žltým Snehom, ktorý sa aktuálne nachádza na prvom mieste tabuľky.

Sereď teda nastúpila do zápasu v oklieštenej zostave a už v prvej minúte to vyzeralo na poriadny výprask od Košíc, pretože domácim sa podarilo rýchlymi gólmi dvakrát skórovať. Hráči sa však rýchlo spamätali a začali kaziť súperovu rozohrávku, tlačiť sa viac do bránky domácich a boli nepríjemný v osobných súbojoch. Po menších chybách sa však Košičanom opäť podarilo prekonať brankára Serede a tak navýšiť svoje vedenie už o 3 góly. V 11. minúte stretnutia sa konečne presadili aj hostia a peknou strelou, ktorá dvakrát zazvonila o konštrukciu bránky, prekonal domáceho gólmana Krivosudský S. Košice sa však nezľakli góly a naopak do konca tretiny pridali ešte ďalšie dva.

V druhej tretine si Sereď povedala, že spraví niečo s výsledkom ak nechce dostať debakel. Domáci však na hostí opäť vybehli a do 14. minúty im nastrieľali 3 góly. Potom sa však Seredi naskytla možnosť zahrať si presilovú hru za nedovolené vrážanie, ktorú dokázala využiť aj zásluhou Stanka. Necelých 10 sekúnd na to odpovedala Sereď ďalším gólom, kedy dokázal tečovať strelu až za chrbát brankára domácich Polák. Stav po druhej tretine 8:3.

Do tretieho dejstva vstúpili seredskí hráči s tým, že uhrajú lepší výsledok ako v domácom zápase. Boli dôraznejší v osobných súbojoch, blokovali strely a odpratávali hráčov z veľkého bránkoviska. Košičanom sa podarilo streliť 2 góly, no chalanov treba pochváliť za to, že neinkasovali ani jeden gól v presilovej hre, naopak dve sa im podarilo využiť. Skórovať sa podarilo v tretej tretine najskôr Krivosudskému S., neskôr sa pridal k nemu Berčík a na výsledných 10:6 znižoval v záverečnej presilovej hre pekne umiestnenou strelou Bulejko.

Góly a asistencie Sereď: Samuel Krivosudský (Radomír Stanko), Radomír Stanko (Peter Janda), Juraj Polák (Samuel Krivosudský), Samuel Krivosudský (Radomír Stanko), Jozef Berčík, Martin Bulejko (Radomír Stanko)